Bol to môj prvý medzinárodný turnaj na takejto úrovni. Prvý pocit , keď som sa ráno zobudil- bol som veľmi nervózny a ani som kvôli tomu nejedol raňajky. Keď sme prišli na herňu, tento pocit sa znásobil, no po hodení prvej gule zo mňa nervozita opadla a ja som si začal užívať hru. Taktiež som sledoval hráčov okolo mňa a všímal si ich štýl hry. Videl som hrať aj ľavákov, čo bol pre mňa dobrý pocit, pretože aj ja som ľavák a doteraz som nevidel hrať naživo juniora z inej krajiny, ktorý hrá ľavou rukou. Boli tam takisto chlapci, ktorí hrali dvoma rukami. Všímal som si aj chlapcov, ktorí guľu vedeli zatočiť veľmi rýchlo a presne. Hra prebiehala tak, že hráči na nepárnych dráhach sa po každom kole museli presúvať o dve dráhy doľava a hráči na párnej dráhe doprava. Napriek tomu, hráči nemali v tomto systéme chaos a dlho sme sa nepresúvali po dráhach. Môj celkový dojem z tohto dňa je veľmi pozitívny, hlavne z tej stránky, že som cítil tú atmosféru na takomto turnaji.
Reprezentant SR Alex Basala