Šampionát EYC 2015 v Lipsku má za sebou súťaž dvojíc v oboch juniorských kategóriách. Naša chlapčenská dvojica Alex Basala a Roman Karlík obsadila konečné 36. miesto, s priemerom 178,40. Dávid Vilina a Tomáš Vrabec obsadili 41. miesto s priemerom 171,80...

 

V pondelok štartovali naše dievčatá, no keďže na šampionát vycestovali tri naše reprezentantky a tak si o body do All-Eventu zahrala Kristína Šramková, ktorá vo svojich úvodných hrách dosiahla priemer 182,50. Kristína Koseková a Petra Stanková dosiahli veľmi podobný priemer 184,30, resp. 182,80. Kristína a Petra obsadili výborné 16. miesto. Viac informácii, priamo z dejiska šampionátu nám určite napíše René Blažek. Každopádne celé bowlingové Slovensko drží palce a pozdravujeme do Nemecka. (TM)

Zlato v kategórii juniori získala Fínska dvojica Oksanen / Strömberg

V kategórii juniorky zvíťazili Švédske hráčky Wagner / Persson