štv, Feb 29, 2024

Medzinárodné finále Seniorskej bowlingovej ligy

Prvý ročník Seniorskej bowlingovej ligy bol úspešne ukončený v sobotu 12. apríla, kedy sa odohral záverečný štvrtý hrací deň. Poznáme najlepšie družstvá a rovnako najúspešnejších seniorských hráčov ligy trojčlenných družstiev v sezóne 2013/2014. Rovnako ako na Slovensku aj v Českej republike sa rozbehla v tejto sezóne podobná súťaž seniorských hráčov. V šiestich bowlingových centrách sa do českej seniorskej ligy zapojilo celkovo 37 družstiev. Začiatkom mája (konkrétne 8.5.2014) sa v Bowlingzone v Pardubiciach uskutoční záverečné finále českej SBL. Z tohto finále vzíde okrem TOP trojice družstiev aj skupina piatich najlepších tímov, ktoré si zabezpečia účasť v nadnárodnom projekte – Medzinárodnom finále Seniorskej bowlingovej ligy 2013/2014...(BK)

  • Medzinárodné finále Seniorskej ligy 2013/2014 - propozície

Čítať ďalej: Medzinárodné finále Seniorskej bowlingovej ligy

Skončila Seniorská liga SBwZ 2013/2014

V sobotu 12. apríla sa uskutočnil posledný štvrtý hrací deň Seniorskej bowlingovej ligy. Záverečných trinásť zápasov dalo bodku za snažením desiatky seniorských tímov. V jednotlivých hracích dňoch sa predstavilo 46 hráčov, pričom najvyššiu účasť zaznamenal Igor Lendácky (Veteráni TATRY), ktorý odohral 49 hier z celkového počtu 54. Naproti tomu najkratšie sa na dráhach zdržiaval Ján Kuboši z toho istého družstva, účinkoval iba v troch zápasoch. O historicky najvyšší výkon Seniorskej bowlingovej ligy sa postaral Pavol Kečkéš (Pin Killers), v druhom hracom dni dosiahol výkon 268. Najvyšší výkon družstva naproti tomu držia v rukách hneď dve družstvá za súčet 670 v 2. a 3. hracom dni Veteráni SPIŠ a Pin Killers a najvyšší priemer družstva v tejto sezóne dosiahlo družstvo Veteráni SPIŠ – 569 v 3. hracom dni. Spomedzi všetkých účastníkov bola jedinou ženou Alexandra Adamčík (GBK – MAAD), ktorá skončila v celkovom hodnotení na 25. mieste s priemerom 173,44...

Čítať ďalej: Skončila Seniorská liga SBwZ 2013/2014

Finále Seniorskej ligy 2013/2014

Úvodný ročník Seniorskej bowlingovej ligy trojčlenných družstiev sa blíži k svojmu záveru. O necelý týždeň sa v BNC Bratislava uskutoční záverečný štvrtý hrací deň. V sobotu 12. apríla sa zíde desiatka seniorských tímov, aby odohrala záverečnú sadu vzájomných zápasov. Na čele tabuľky sa už od druhého hracieho dňa usadilo družstvo Veteráni SPIŠ. Momentálne má na konte 142 bodov a rozdiel na druhé družstvo v tabuľke, bratislavské Pin Killers, až 25,5 bodov. Medzi družstvami na ďalších miestach je bodová vyrovnanosť oveľa výraznejšia. Priebežne tretie družstvo Veteráni TATRY strácajú na druhé miesto iba jeden a pol boda a na prvé miesto 27 bodov. Štvrtá pozícia patrí ďalším hráčom z Bratislavy Stabilita BNC, ktorí majú na konte momentálne 113,5 bodov. Veteráni Slovfruit Kočice doposiaľ nazbierali 103,5 a GBK – MAAD 101,5 bodov. Určite aj ďalšia štvorica družstiev zamieri v sobotu do BNC so zámerom zdolať čo najviac súperov a zabaviť sa pri bowlingu...(BK)

Čítať ďalej: Finále Seniorskej ligy 2013/2014

3.kolo Seniorskej Bowlingovej Ligy

Tretím hracím dňom pokračoval úvodný ročník Seniorskej bowlingovej ligy. V sobotu 1. marca sa v BNC Bratislava stretla desiatka seniorských ligových družstiev aby odohrala ďalšiu sériu vzájomných zápasov. Spomedzi všetkých účastníkov súťaže aj tento krát prevyšovalo družstvo Veteráni SPIŠ. Zozbierali celkovo 53 bodov a v celkovom hodnotení sú s 25,5 bodovým náskokom na prvej pozícii. Domáce prostredie využilo družstvo Pin Killers, z desiatich víťazstiev zinkasovali 45 bodov. Tretím v poradí bolo v sobotu družstvo Tyrnávia bowlers so ziskom 39 bodov. Ďalšie družstvá v poradí si pripísali na konto približne rovnaký bodový zisk, keď rozdiel medzi 3. družstvom a 8. bol iba sedem bodov...(BK)

Čítať ďalej: 3.kolo Seniorskej Bowlingovej Ligy

Seniorská liga pokračuje tretím kolom

Vážení priatelia seniorského bowlingu na Slovensku. Už o pár dní, v sobotu 1. marca, pokračuje tretím hracím dňom 1. ročník Seniorskej bowlingovej ligy tento krát v BNC Bratislava. Po menšej prestávke sa opäť stretne desiatka seniorských družstiev a dúfajme, že aj väčšina zo 44 účastníkov. Celkovo sme doposiaľ v dvoch hracích dňoch odohrali 27 zápasov, teda tri kompletné ligové kolá. Na čele priebežnej tabuľky sa po polovici súťaže usadilo družstvo Veteráni SPIŠ so ziskom 89 bodov. Trošku prekvapivo ale zaslúžene je druhé miesto zatiaľ v rukách pánov z bratislavského tímu Stabilita BNC, ktorí doposiaľ získali 79,5 bodov. Tretími sú Veteráni TATRY so ziskom 77 bodov...(BK)

Čítať ďalej: Seniorská liga pokračuje tretím kolom

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3