štv, Feb 29, 2024

Skončili sa piate Majstrovstvá Európy žien v bowlingu ktoré sa od 6. júna 2014, konali v nemeckom Berlíne. Titul Majsterky Európy si vybojovala najelšpie hrajúca hráčka šampionátu Diana Zavjalová, ktorá vo finálovom zápase Masters, zdolala anglickú hráčku - Lisu John. Naše hráčky odohrali všetky súťaže - jednotlivci, dvojíce, trojčlenné a päťčlenné družstvá. V súťaži jednotlivcov sa najvyššie umiestnila Alena Balúchová a Michaela Blažeková, ktoré s rovnakým priemerom 174,8 obsadili 101., resp. 102. miesto. Naša najlepšia dvojica - Petra Stanková a Michaela Blažeková, obsadila 52. miesto. V trojiciach sa náš tím Slovensko 1 v zložení Balúchová / Stanková / Blažeková umiestnili na 31. mieste. V poslednej súťaži päťčlenných tímov obsadili naše hráčky predposledné 20. miesto. European Women Championship sa v roku 2016 uskutoční vo Viedni. Našim hráčkam, reprezentačnému trénerovi Renému Blažekovi ml. a celej výprave patrí poďakovanie za reprezentáciu.

 

11.6.2014 - 19:30 - Po troch súťažiach (singles, doubles a trios) je na čele All-Event-u výborne hrajúca Diana Zavjalová, s priemerom 230,3. Priemer cez dvesto bodov dosiahlo až 30 účastníčok šampionátu. Najlepšou slovenskou hráčkou je Michaela Blažeková, s priemerom 176,7, na 93. mieste. Na 101. mieste je s priemerom 173,9 Petra Stanková, Alena Balúchová na 118. mieste s priemerom 165,7, o miesto nižšie Kristína Šramková, priemer 165,1. Jana Karlíková na 124. mieste s priemerom 161,1 a Kristína Koseková na 134. mieste s priemerom 145,7. Na naše reprezentantky čaká zrejme posledná súťaž päťčlenných tímov. Slovensko nastúpi do súťaže zajtra o 14:30, na dráhe číslo 14. Držíme palce.

19:00 - Aj tím Slovensko 2, v zložení Balúchová / Stanková / Blažeková, ma za sebou súťaž trojčlenných družstiev, dosiahli spoločný priemer 176,5, čo znamená konečné 31. miesto. Naš druhý tím Šramková / Karlíková / Koseková obsadil predposledné 40. miesto. Kvalifikačnú časť trojčlenných družstiev najlepšie zvládli švédske tímy. Víťazom kvalifikácie sa stala trojica Wegner / Andersson / Persson Planefors, ktoré dosiahli priemer na hru 220,1. Práve spomínaná dvojica dokázala vo finále poraziť svoje krajanky a zvíťaziť v pomere 585:577.

14:00 - Dnes odštartoval druhý a finálový deň súťaže trojčlenných tímov. V prvej runde dohral náš tím Slovakia 1. Naša trojica Šramková / Karlíková / Koseková dosiahli v tejto súťaži spoločný priemer 154,00, no na konečné umiestnenie si budeme musieť počkať na skončenie druhej rundy, v ktorej odštartoval náš druhý tím Stanková / Blažeková / Balúchová. V prvej hre dosiahli naše hráčky súčet bodov 526, tak veríme, že to v zostávajúcich dvoch hrách vylepšia.

10.6.2014 - 15:50 - Prvý blok hier majú trojčlenné tímy za sebou. Náš tím Slovensko 2 v zložení Šramková / Koseková / Karlíková dosiahli spoločný priemer 162,6. Kristína Šramková dosiahla priemer 171,3, Kristína Koseková 152,3 a Jana Karlíková 164,00. V druhej runde obsadili 18. miesto a po troch hrách v celkovom poradí 37. miesto. Náš tím číslo 1 je aktuálne na 24. mieste. Po troch hrách je na čele švédska trojica Wagner / Anderson / Persson Planefors, s priemerom 226,3.

13:30 - Dnes sa v Berlíne rozbehla súťaž trojčlenných tímov. V prvej runde sa predstavila naša trojica Blažeková/Stanková/Balúchová. Naša trojica dosiahla priemer 178,9 a darilo sa hlavne Michaele Blažekovej, ktorá dosiahla priemer 191,7. Petra Stanková zahrala priemer 179,7 a Alena Balúchová 165,3. Celkovo sa náš tím Slovakia 1 umiestnili po troch hrách v prvej runde umiestnil na 12. mieste. Neuveriteľný výkon dosiahla dnes hviezda šampionátu Diana Zavjalová, ktorá dnes v troch hrách nahrala 814 bodov (258, 278 a 278). Lotišskej hráčke sa súťaž dvojíc a tímov počíta iba do All-Eventu, v ktorom je jasne na čele s priemerom po 15tich hrách 232,4. V druhej dnešnej runde sa predstaví náš druhý tím Slovakia 2, v ktorom hrajú hráčky Šramková/Koseková/Karlíková. Držíme palce.

Tri rekordné hry Diany Zavjalovej

9.6.2014 - Ženský šampionát už pozná najlepšiu dvojicu, ktorou sa stali dánske hráčky Mai Ginge Jensen a Kamilla Kjeldsen, ktoré zdolali nemeckú dvojicu Birgit Pöppler a Nadine Geisler, v pomere 430:416. Bronzové medaile získalo Fínsko zásluhou hráčok Marjo Pöntinen a Hannele Impola. Dnes odohrali aj naše hráčky Petra Stanková a Michaela Blažeková, ktoré obsadili s priemerom 170,9 konečné 52.miesto. Kristína Šramková a Alena Balúchová obsadili v konečnom poradí 61. miesto a 62. miesto Jana Karlíková a Kristína Koseková. Nasleduje tretia súťaž a tou sú trojčlenné tímy. Naše hráčky Alena Balúchová / Michaela Blažeková / Petra Stanková štartujú ráno o 9:00 a Jana Karlíková / Kristína Koseková / Kristína Šramková si zahrajú o 12:45. Zajtra naše hráčky odohrajú prvý blok hier, tak im budeme držať palce.

8.6.2014 - 17:45 - EWC 2014 má za sebou prvé dve rundy v súťaži dvojíc, naše hráčky Kristína Šramková a Alena Balúchová dosiahli spoločný priemer 160,6, čo znamená v druhej runde posledné miesto a v priebežnom poradí 44. miesto. O miesto nižšie sa umiestnili hráčky Kristína Koseková a Jana Karlíková. Zajtra ráno štartuje naša dvojica Petra Stanková a Michaela Blažeková, tak veríme, že to bude našim reprezentantkám padať. Držíme všetci palce

15:00 - Tretí deň šampionátu v Berlíne odštartovala súťaž dvojíc. V prvej runde, ktorá štartovala o 9:00 sa predstavila naša dvojica Kristína Koseková a Jana Karlíková. Našim reprezentantkám sa príliž nedarilo, spoločný priemer 152,2 ich zaradil na predposledné 23. miesto v runde. Fínske hráčky na prvom mieste Marjo Pontinen a Hennele Impola dosiahli priemer 208,8. O 13:30 odštartovala druhá dnešná runda dvojíc, v ktorej hrá Kristína Šramková a Alena Balúchová. Po dvoch hrách im zatiaľ patrí nelichotivé posledné mesto, preto veríme, že toto umiestnenie vylepšia v ďalších hrách.

7.6.2014 - 17:45 - "Dnes sme zavŕšili prvú kategóriu Singles Miškou a Petrou tak začnem hodnotením práve tejto dvojice, keďže ich hru mám čerstvo v pamäti. Dievčatá sa snažili z plných síl no pri občasnom zlyhávaní SPARE sa i v kombinácii so spojenými XXX neukázala ani jedna hra cez 200. Prvý blok hier však musím pochváliť všetky hráčky, pretože žiadna z nich nebrala a neberie toto podujatie na ľahkú váhu a po dnešnom mítingu, kde nešetrili kritikou na svoje výkony dúfam, že od zajtra sa nám začne aj v tejto oblasti podstatne lepsie dariť. Premieňať spare (dorážky) dievčatá vedia, no nechali sa často krát strhnúť atmosférou v ich okolí a čas, ktorý by mali venovať príprave na samotný spare tak nevedome skracujú, aby vyhoveli často krát sebavedomejším a drzejším protihráčkam z niektorých severských krajín :) Zajtra nastupuje ako prvá dvojica Kristína Koseková a Janka Karlíková (dráha 9), po nich nás budú reprezentovať vo dvojiciach Alena Baluchová s Kristínou Šramkovou (dráha 12) o 13.30. Michaela Blažeková a Petra Stanková (dráha 10) budú hrať opäť v tretej runde v pondelok o 9.00 hod. Držte nám teda palec :) a my sa posnažíme zo všetkých síl Slovensko reprezentovať čo najlepšie."

Reprezentačný tréner SR - René Blažek ml.

15:00 - Zlatú medailu a najlepšou hráčkou sa stala Ukrajinka Daria Kovalová, ktorá vo finále zdolala dánsku reprezentantku Mai Ginde Jensen v pomere 233:191. V semifinále skončili hráčky Lisa John z Anglicka a víťazka kvalifikácie Sascha Wedel z Dánska.

14:30 - dnes sa na šampionáte v Berlíne predstavila Michaela Blažeková a Petra Stanková. Michaela zahrala rovnaký súčet bodov ako Alena Balúchová a tak s priemerom 174,8 obsadili 101., resp. 102. miesto v súťaži Singles. Petra Stanková zahrala priemer 163,7, čo stačilo na konečné 120. miesto. V konečnom poradí skončili naše ďalšie hráčky - Kristína Šramková na 109. mieste, Jana Karlíková na 114. mieste a Kristína Koseková na 130. mieste. Zajtra na naše hráčky čaká súťaž dvojíc, ráno o 9:00 štartuje Jana Karlíková a Kristína Koseková, o 13:30 Alena Balúchová a Kristína Šramková a v pondelok ráno Petra Stanková a Michaela Blažeková.

6.6.2014 - 19:45 - Po dnešných dvoch rundách v súťaži jednotlivcov je na čele dánska hráčka Sascha Wedel, ktorá v šiestich hrách dosiahla krásny priemer 235,2. Druhé a tretie miesto obsadili angličanky Heyley Rumkee, priemer 215,3 a Jo Allsebrook, priemer 214,00. Štvoricu najlepších hráčok dnešného dňa uzatvorila švédska hráčka Jenny Wagner, s priemerom 211,7.

17:20 - skončila druhá runda súťaže Singles a naša hráčka Kristína Koseková skončila s priemerom 153,2 na 43.mieste, v priebežnom poradí jej patrí zatiaľ 89. miesto. V druhej runde štartovala aj Jana Karlíková, ktorá dosiahla priemer 168,3 a obsadila 37. miesto, v priebežnom poradí je na 76. mieste. Zajtra si po prvý krát na šampionáte zahrajú Petra Stanková a Michaela Blažeková, tak veríme, že to našim dievčatám bude padať, samozrejme im všetci držíme palce.(TM)

17:00 - dnes odštartoval European Women Championship 2014 v nemeckom Berlíne súťažou - Singles. V prvej runde sa predstavili naše hráčky Kristína Šramková a Alena Balúchová. Kristína Šramková dosiahla v šiestich hrách priemer 171,2 a Alena Balúchová 174,8. Naše hráčky obsadili v prvej runde 35., resp. 32. miesto. V druhej runde, ktorá práve prebieha, odštartovala Kristína Koseková a Jana Karlíková. Výsledky Vám prinesieme po skončení rundy.(TM)

5.6.2014 - 23:00 - naša ženská reprezentácia má za sebou oficiálny tréning na 39 stopovom mazaní, ktoré na dráhy nanášajú najnovšie mazačky od firmy Kegel, typ Flex. Dnešný prvý deň šampionátu ukončil otvárací ceremoniál a zajtra už naše hráčky odštartujú prvé súboje v súťaži SINGLES. Ráno o 9:00 štartuje Kristína Šramková a Alena Balúchová, o 13:30 Kristína Koseková a Jana Karlíková. V sobotu ráno o 9:00 sa predstavia naše hráčky Petra Stanková a Michaela Blažeková. Našim reprezentantkám prajeme veľa šťastia a samozrejme Vám fandí celé Slovensko. Týmto pozdravujeme do Berlína.

12:00 - Cesta bola super, o 6.00 sme odchádzali od Petra Stanku, ktorý nás prenocoval a pohostil rebierkami a "veveričkami" vo svojom penzióne, za čo mu všetci veľmi ďakujeme. Po únavnej ceste sme sa rozhodili na izby a pobrali na centrum pred neoficiálnym tréningom. Herňa je veľmi príjemná a dráhy skvelo pripravené novými Flex mašinkami, ktoré by sme radi videli aj u nás. Neoficiálny tréning prebiehal podľa očakávaní, dosť prekvapilo mazanie (v dobrom), ktoré má už oficiálnu dĺžku 39 stôp. Ochutnali sme už aj miestnu kuchyňu, no tá sa v našej časti Berlína delí len na arabskú a čínsku, takže vyberáme opatrne aby sme neskončili ako český hokejisti :) Dnes máme tréning o 15.30 kde už rozhodnem aj o nasadení do rúnd. Večer podám info ak sa zvýši čas. (RB)

Majstrovstvá Európy žien v bowlingu organizuje Európska Bowlingová Federácia každé dva roky. Naposledy sa Majstrovstvá Európy žien konali v holandskom meste Tilburg, no v roku 2014 sa organizujú v hlavnom meste Nemeckej spolkovej republiky v Berlíne. 6. až 14. júna privíta bowlingové centrum Neue City Bowling Hasenheide, ktoré je vybavené 28 dráhami značky Brunswick, najlepšie hráčky Európy, medzi ktorými nebudú chýbať ani naše reprezentantky. Slovensko bude v roku 2014 na šampionáte žien reprezentovať Alena Balúchová, Michaela Blažeková, Jana Karlíková, Kristína Koseková, Kristína Šramková a chýbať nebude ani nová Majsterka Slovenska Petra Stanková. Našu výpravu ďalej tvoria - reprezentačný tréner René Blažek ml., vedúci výpravy Igor Šramka, Peter Stanko, Jozef Karlík a Milan Palider. Dnes je na pláne míting tímových manažérov a oficiálny tréning. Ako prvá je na pláne súťaž jednotlivcov, ktorá vyvrcholí v sobotu večer. Počas celého šampionátu Vám budeme prinášať výsledky, veríme, že sa nám podarí pripraviť aj rozhovory. (TM)

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3