European Youth Championship 2014 - utorok
- Podrobnosti
- Kategória: Juniori
- Uverejnené: utorok, 15. apríl 2014, 12:55
- Prečítané: 1386x
19:00 - na European Youth Championship 2014 majú hráči za sebou súťaž dvojíc, ktorá dnes vyvrcholila finálovou časťou v kategórii chlapcov a dievčat. Svoje prvé hry má na EYC aj Kristína Koseková, ktorá dnes dosiahla priemer 162,00, ten si pripísala do All Eventu. Vo finále v kategórii dievčat zvíťazili švédske hráčky Emelie Tiveljung a Fipippa Persson, ktoré zdolali Angličanky Keira Reay a Emily Allen. Tretie miesto pre Fínsko v podaní hráčok Teea Mäkelä a Iida Gylden. Bowlingové veľmoci kraľovali aj v kategórii chlapcov, v ktorej prvé dve miesta obsadili fínski hráči, víťazmi sa stali Henry Leine a Tatu Lehtonen, pred Rasmusom Beringom a Markusom Bergendorffom. Tretie miesto pre švédsku dvojicu Ludwig Ingerskog a Pontus Andersson. Viac informácii z dejiska šampionátu Vám prinesieme od našej výpravy, po doručení komentárov.
- EYC 2014 - výsledky
Bol to môj prvý medzinárodný turnaj na takejto úrovni. Prvý pocit , keď som sa ráno zobudil- bol som veľmi nervózny a ani som kvôli tomu nejedol raňajky. Keď sme prišli na herňu, tento pocit sa znásobil, no po hodení prvej gule zo mňa nervozita opadla a ja som si začal užívať hru. Taktiež som sledoval hráčov okolo mňa a všímal si ich štýl hry. Videl som hrať aj ľavákov, čo bol pre mňa dobrý pocit, pretože aj ja som ľavák a doteraz som nevidel hrať naživo juniora z inej krajiny, ktorý hrá ľavou rukou. Boli tam takisto chlapci, ktorí hrali dvoma rukami. Všímal som si aj chlapcov, ktorí guľu vedeli zatočiť veľmi rýchlo a presne. Hra prebiehala tak, že hráči na nepárnych dráhach sa po každom kole museli presúvať o dve dráhy doľava a hráči na párnej dráhe doprava. Napriek tomu, hráči nemali v tomto systéme chaos a dlho sme sa nepresúvali po dráhach. Môj celkový dojem z tohto dňa je veľmi pozitívny, hlavne z tej stránky, že som cítil tú atmosféru na takomto turnaji.
Na juniorskom šampionáte EYC 2014 v Dánsku dnes začal pre našu reprezentáciu tretí deň pobytu a od zajtra začínajú súboje o cenné medaile. Na stretnutí vedúcich družstiev bol predstavený mazací model šampionátu ako aj úplne nové mazačky FLEX od firmy Kegel použité po prvýkrát na šampionáte a nový mazací olej vyvinutý špeciálne pre tento typ mazačky, ktorá disponuje aj dvoma nádržkami na rôzny typ oleja. Mazací model je 40 stopový model s priemerným ratiom 3,06. Topografia dráh nie je však ideálna, nakoľko sa jedná o herňu staršieho dáta a preto sa hráči budú musieť s podmienkami vyrovnať a predviesť svoje maximum pre dosiahnutie vytúženého cieľa. Dnešný oficiálny tréning už na spomenutom a predstavenom mazaní ukázal cestu ako to bude treba hrať aj nasledujúce dni a naši reprezentanti si počínali dosť dobre a všetci veríme, že už zajtra nám urobia prvú radosť chlapci, ktorý sa predstavia v kategórii dvojíc chlapcov...(VM)
Po včerajšom a predvčerajšom neoficiálnom tréningu na neurčenom mazaní prišiel dnes na rad oficiálny tréning, ktorý sa hral spôsobom, že každá krajina hrala na štyroch dráhach a po 15 minútach, sa hráči posúvali o dva podávače doprava. Na tento tréning bolo použité 40 stopové mazanie od firmy Kegel. Tréning bol rozdelený do štyroch rúnd, pričom my sme hrali tretiu, ktorá bola o 15:00 hod. Už od začiatku tréningu bolo vidno, že to mazanie nie je úplne ľahké a bolo to treba hrať pomerne presne. Po hodine a pol tréningu bolo na rade spisovanie zoznamov gúľ každého hráča a ich následná kontrola. Večer prišiel na rad otvárací ceremoniál, kde predstavovali každú krajinu a taktiež mali organizátori pripravený program. Mesto Odense je známe spisovateľom Hansom Christiánom Andersenom a preto bol tento program o ňom a jeho dielach. Zajtra je na rade súťaž dvojíc chlapcov, po ktorej vám výskedky zosumarizuje svojim príspevkom Alex.



